Anielskie Ciastka

Obrazek postu

Czym częstujesz na rozmowie biznesowej w biurze?

Wyobraźmy sobie taki dialog z klientem:

Właściciel firmy: Dzień dobry, witam serdecznie. Cieszę się bardzo, że znalazł Pan chwilę, żeby do nas zajrzeć.

Klient: Dzień dobry, również się cieszę. Piękne biuro.

W: Dziękuję bardzo. Napije Pan się czegoś?

K: Czy mogę prosić kawę?

W: Oczywiście, już się robi. Zapoznałem się z Pańskimi produktami, robią ogromne wrażenie. Zauważyłem także, że w trakcie ostatniego roku znacznie rozszerzył Pan swoją ofertę.

K: Tak. Mamy zamiar wejść na rynek zagraniczny, dlatego przez ostatni rok intensywnie się do tego przygotowywaliśmy. Powiem Panu szczerze, interesują nas tylko duzi gracze. Firmy, które dotrzymają nam kroku.

W: Brzmi ambitnie, tym bardziej cieszę się, że znalazł Pan dla nas chwilkę… O, kawa już jest, doskonale. Słodzi Pan?

K: Nie, dziękuję. Kawa tylko czarna i gorzka.

W: Proszę się poczęstować. Kawa bez ciastka to nie kawa.

K: Dziękuję bardzo. O, pyszne. Chwilka, to Państwa logo?

W: Tak, stwierdziliśmy, że firmowe ciastka będą miłym akcentem dla każdego naszego gościa. Proszę się częstować.

K: Dziękuję. Super sprawa. Przechodząc do rzeczy…

Jeśli prowadzisz firmę, wiesz, jak ważne są spotkania, zwłaszcza te z klientami. Za każdym razem starasz się, by wypaść jak najlepiej: przygotowujesz się merytorycznie, ale także dbasz o atmosferę oraz swój wygląd.

Klient jest gościem w firmie i dlatego zasługuje na wyjątkowe traktowanie. Woda, kawa lub herbata… Czy można zrobić coś jeszcze, by ugościć klienta i zapaść mu w pamięć?

Słodki poczęstunek na spotkaniach firmowych jest bardzo popularnym sposobem. Jednak nawet on może być pomocny w budowaniu marki. Pyszne, spersonalizowane ciastka są miłym akcentem, który może istotnie wpłynąć na wizerunek firmy. Pozwala zbudować pozytywne doświadczenia, a także może być zaskakującym i ciekawym elementem spotkania.

Twoi klienci z pewnością docenią nawet tak drobny gest, jak pyszne ciastka z naturalnych składników. Dzięki temu mogą Cię łatwiej zapamiętać i skojarzyć z miłymi chwilami. Kto wie, może ciastka sprawią, że chętniej przystaną na ofertę lub szybciej podejmiecie wspólne decyzje?…